Garmona a Gasparini v nominaci na Nejlepšího koně českého chovu 2023

Galavečer českého turfu proběhne v sobotu 27.1.2024 v Praze a po loňském úspěchu a zisku titulu Koně roku bude GASPARINI znovu figurovat v jedné z kategorií – Nejlepší kůň českého chovu. A nejen to, do výběru se dostala i jeho skvělá polosestra GARMONA.

V našem tréninku reprezentují stáj TIPPLER Group s.r.o majitele a chovatele Petra Karlíka. Jejich matkou je Galantery (Tobougg – Anchorage) avšak oba mají jiného otce.
Gasparini je potomek Eagle Topa a Garmona je po hřebci Egerton. Oba se však narodili v Hřebčíně Napajedla.
Gasparini je trojnásobný klasický vítěz a kůň roku 2022. V sezoně 2023 měl startů 7 z toho 3x po boji byl až smůlatě druhý, 1x 3 (v dostizích I, L, Gd-3) a při třech výjezdech do zahraničí mu nesedlo bohužel skoro nic a nedosáhl na umístění. Loňský rok tedy nosil titul oprávněně s velkou snahou, jen mu chyběl ten kousek štěstí ze sezony 2022 😉
Garmona projevila podobně jako Gaspi velkou bojovnost svým čtvrtým místem v českém i slovenském St.Legeru a těsné druhé místo v Ceně Prezidenta republiky v rekordním čase dostihu i dráhy, zvedlo ze židle mnoho sportovních nadšenců a fandů českého chovu.

Už samotnou nominaci považujeme za velký úspěch, kdy dva koně – ze tří nominovaných, jsou trénováni v naší dostihové stáji pod vedením trenéra Jana Demeleho.
Pro naši stáj s malým počtem dostihových koní je to pěkná bilance, radost a ukázka toho, že i český odchovanec se může hrdě rovnat a bojovat se zahraničními importy.

NOMINACE:
Nejlepší kůň českého chovu 2023: Garmona, Gasparini, Sacamiro

GASPARINI
GARMONA
GASPARINI

About

You may also like...