Gasparini na cestě za titulem Koně roku. V Bratislavě získal třetí klasické vítězství

zdroj: www.dostihy.fitmin.cz (celý článek převzat od autora Miloslava Vlčka)

Český rodák Gasparini (Eagle Top) je k nezastavení. V neděli se v Bratislavě postavil na start třetího klasického dostihu a po úspěších ve Slovenském derby a českém St. Leger zvítězil i v nejdelší slovenské klasice. Za třetí listed vítězství získal další 2 body pro bodovací část volby Koně roku, a díky celkovým 6 bodům má nemalou šanci ve volbě atakovat i pozici nejvyšší.

 
Vítězství ve 29. Slovenském St. Leger Drag Consulting s.r.o. (L, 3 hř+kl., 2800 m, 20.000 €) bylo pro odchovance svého majitele Petra Karlíka tím doposud nejtěžším. Způsobila to Janem Vernerem vedená Korvette (Lord of England), která nasadila na ultravytrvalecký dostih velice svižné tempo. Nicméně svěřenec Jana Demeleho, který odskakoval jako jako desetinový favorit a slovenský totalizátor na něj dokonce nabídl kurz 1:1, si i s ním poradil a se svým stálým partnerem Jiřím Palíkem jistě o půldruhé délky před domácí Stratosferic (El Kabeir) zvítězil. Třetí finišoval vítěz Velké červnové ceny Agadir Gold (Havana Gold), startující poprvé od Českého derby.
Dneska si poprvé sáhl do rezerv,“ komentoval vítězství svého svěřence Jan Demele. „I když se krátce po dostihu zase pásl, bylo na něm vidět, že se tentokrát trochu víc vydal ze svých sil.

About

You may also like...

One thought on “Gasparini na cestě za titulem Koně roku. V Bratislavě získal třetí klasické vítězství